Muzikál IAGO je tu! Divadlo Hybernia odstartovalo letošní sezonu slavnou tragédií Williama Shakespeara Othello, vyprávěnou z pohledu zákeřného a vášnivého intrikána Iaga. Na premiéru dorazilo jako vždy mnoho významných osobností. A všichni, kdo u toho byli, byli nadšení! „Ještě jsem nehrál roli, kterou bych si takhle užíval. Iago je od dob Shakespeara absolutně nejlíp napsaný záporák. Navíc má výhodu, že je napsaný tak, že je zábavný,“ slyšeli jsme z úst autora muzikálu a zároveň představitele hlavní role Iaga Janka Ledeckého... [celý článek | Fotogalerie]

Nově v prodeji DÁRKOVÉ POUKAZY na Muzikál IAGO

Cena dárkového poukazu: 500 Kč

Způsob nákupu dárkového poukazu:

 • Osobně přes obchodní oddělení Hybernia a.s., náměstí Republiky 3/4 , Praha 1 po telefonické nebo mailové dohodě (tel.: 605 108 326, mail: vstupenky@muzikalmefisto.cz).
 • Provozní doba: pondělí – pátek od 9:00 do 17:00 h.
 • Platba možná pouze v hotovosti nebo dobírkou po ČR (100 Kč poštovné).

Podmínky uplatnění dárkového poukazu:

 • Poukaz je možné využít k nákupu vstupenek pouze na muzikál IAGO a muzikál MEFISTO.
 • Je nevratný a nedá se vyměnit za hotovost.
 • Je nutné ho vyměnit za vstupenky po dohodě s obchodním oddělením.
 • Poukaz se čerpá v plné výši na něm uvedené. V případě zakoupení vstupenek ve vyšší hodnotě, než na kterou je poukaz vystavený, je možné rozdíl doplatit v hotovosti.
 • V případě zakoupení vstupenek v nižší hodnotě, peníze nevracíme.
 • Po uplynutí doby platnosti nelze dárkový poukaz uplatnit. Finanční prostředky se nevrací.
 • Majitelé dárkového poukazu nemají přednostní nárok na rezervaci vstupenek.
 • Poukaz je platný do data na něm uvedeném. Jeho platnost nelze prodloužit.
Neúprosný režisér stále něco vylepšuje [celý článek]


Muzikál IAGO, který uvede divadlo Hybernia, má pouhý týden do očekávané premiéry. První ukázku jsme ale viděli už nyní. A rozhodně stála za to! Krásné ženy ve vojenských uniformách ale i skvostných šatech, vojáci na misi na Středním východě, vrtulník a arabské tanečnice. Vypadá to, že klasické Shakespearovské drama bude v moderním pojetí pěkná jízda! Do té doby ale budou mít herci i všichni ostatní, kdo se na muzikálu podílejí, ještě plné ruce práce....

Intrikán Ledecký bude trápit kolegy v muzikálu IAGO! Právě začaly zkoušky. Více info ZDE.

Dne 3. 5 .2017 proběhla v Divadle Hybernia tisková konference k připravovanému muzikálu IAGO za účasti autorů, účinkujících, producenta a novinářů.
Z Milana Peroutky raketově roste velká hvězda. Nyní se stává jednou z hlavních hvězd nového muzikálu IAGO - více info ZDE.
Dne 15. a 16. února 2017 proběhl v pražském Divadle Hybernia konkurz na muzikál IAGO.

Tisková zpráva: Stáhnout
Fotografie z konkurzu jsou v: galerii
Společnost Hybernia, a.s. vyhlašuje konkurz na muzikál IAGO dne 15. a 16. února 2017
Bližší informace zde: konkurz.pdf
Po měsíci zkušebního maratonu proběhly 16. a 17. září na Nové scéně v Bratislavě premiéry, které překonaly veškerá očekávání a představily obě obsazení. IAGO byl přijat s nadšením a standing ovations na sobotní premiéře trvaly víc než dvanáct (!) minut. Všichni, kdo byli na obou premiérách se shodují na tom, že obě obsazení jsou tak kvalitní a originální současně, že se budete muset na IAGA do divadla vypravit minimálně dvakrát. Diváci i účinkující ocenili i přínos živé kapely, kvůli které se po dlouhých letech opět otevřelo orchestřiště.
Muzikál IAGO bude mít nakonec svou premiéru 16. a 17. září v divadle Nová scéna Bratislava. Překladu do slovenštiny se ujal Michal Kovalčík.
V lednu 2016 proběhl na Nové scéně konkurz. Janek Ledecký i Robert Johanson, kteří do Bratislavy dorazili, byli doslova nadšeni úrovní uchazečů o role. Po skončení konkurzu Robert prohlásil: „Po spolupráci s Jankem na představeních Hamleta v divadle Kalich a Broadway jsem si zvykl na profesionální úroveň umělců, kteří se do našich inscenací v Praze zapojili. Ale standart, se kterým na nás nastoupili v Bratislavě nás oba s Jankem doslova šokoval. V tom nejlepším smyslu samozřejmě. V hlavních rolích se představí například Martin Kaprálik, Mirka Partlová, Lukáš Adamec, Karolína Gudasová, Patrik Vyskočil, Dominika Richterová a další.
V květnu a červnu proběhnou korepetice hudebního materiálu a 15. srpna začíná opravdový zkušební maratón, který vyvrcholí premiérami 16.9. a 17.9.
Pražská premiéra se plánuje na podzim 2017. Samozřejmě v češtině a v obsazení, které zatím tvůrci tají.